Biuletyn Informacji Publicznej

Zawiera informacje publiczne w postaci elektronicznej, wymagane przez polskie prawo.

Instrukcja obsługi

Informacje dotyczące korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy wraz z podstawowymi aktami prawnymi warunkującymi utworzenie BIP.
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.


Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu (po lewej stronie). Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie zaznaczone są ciemnym, niebieskim kolorem na szarym tle. W ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie. Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona. Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się bądź w postaci kolejnych podmenu w głównej części strony bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu. Na każdej stronie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tam treści (klikając napis "wersja do druku"). Znajdują się tam również informacje o dacie utworzenia, ostatniej aktualizacji oraz o liczbie wyświetleń danej strony (na dole ekranu). U góry strony (na szarym tle) wyświetla się również pozycja danej strony w strukturze witryny. Pozwala to na łatwiejsze nawigowanie po tejże strukturze.

Oprócz menu na stronie głównej znajdują się następujące linki:

- Elektroniczna skrzynka podawcza - (ESP) jest podstawowym komponentem Elektronicznego Urzędu Podawczego, służy do przekazywania informacji w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej"

- Rejestr zmian - zawiera informacje o wszystkich zmianach wprowadzonych w dokumentach prezentowanych w BIP-ie. Odnaleźć tu można informacje jaki dokument, kiedy i w jaki sposób był zmieniany (dodany, czy zmodyfikowany)

- Statystyka BIP - umożliwia obejrzenie statystyk dotyczących częstotliwości przeglądania strony BIP

- Przycisk Szukaj umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku


Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Monika Borowska, data: 14.11.2005 r., godz. 12.57
Ostatnia aktualizacja:Monika Borowska, data: 05.03.2014 r., godz. 13.20
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
05.03.2014 r., godz. 13.20Monika BorowskaZmiana przynależności strony
05.03.2014 r., godz. 13.19Monika BorowskaZmiana przynależności strony
14.11.2005 r., godz. 12.57Monika BorowskaDodanie strony do BIP.

Strona oglądana: 4817 razy.